28.10.2021

Алгоритм розрахунку пільг на послуги ЖКГ

Згідно із Законом України “Про житлово–комунальні послуги” споживач здійснює оплату за спожиті житлово–комунальні послуги щомісяця. Починаючи з листопада 2019 року, квитанції за комунальні послуги будуть відображати повний розмір платежу, без урахування пільг.

Це пов’язано із новим механізмом нарахування пільг на ЖКП, який почав діяти з 1 жовтня 2019 року. Пільги надаються у грошовій готівковій або безготівковій формі.

Порядок розрахунку суми пільги, залишається незмінним та, як і раніше, залежить від:

  • розміру пільгової знижки (100%, 75%, 50%, 25%);
  • кількості членів сім’ї пільговика, на яких поширюються пільги;
  • цін/тарифів (внесків) на послуги та соціальних нормативів.

Відтепер пільга розраховується у грошовій формі органами соціального захисту населення, а пільги у грошовій безготівковій формі призначаються без звернення пільговика.

Щомісяця надавачі комунальних послуг для АТ “Ощадбанк” формуватимуть он–лайн платіжку пільговика.

Банк згідно з наданою інформацією перераховуватиме їм пільгу у встановленій законодавством послідовності.

Це : опалення, гаряче водопостачання, централізоване водопостачання та водовідведення, електропостачання, газопостачання для приготування їжі та підігріву води, вивезення побутових відходів, послуги з управління багатоквартирним будинком.

За наявності даних про номер мобільного телефону пільговик після 18 числа (наприклад, за жовтень – після 18 листопада) отримає смс–повідомлення від банку про проведені платежі: про загальний розмір пільги та суми до сплати за конкретну послугу або послуги (у разі, якщо перерахована у визначеній послідовності загальна сума пільги не покрила вартість фактично спожитих послуг).

Оплата за комунальні послуги проводиться безпосередньо пільговиком після отримання смс–повідомлення.

Наведемо приклад.

Розрахована в межах норм, сума пільги на оплату всіх житлово-комунальних послуг для учасника бойових дій становить – 1651,40 грн.* (це загальна сума пільгової знижки у розмірі 75% за всіма видами послуг, якими користується пільговик, в межах соціальної норми).

Оскільки пільга нарахована у розмірі 1651,40 грн., а плата за опалення складає 1250 гривень, то сума за опалення буде перерахована у повному обсязі за рахунок пільги.

За гаряче водопостачання сума нарахувань складає 290 гривень – вона також буде покрита за рахунок пільги у повному обсязі.

Далі залишок коштів буде перераховано не в повному обсязі.

Якщо за холодне водопостачання нараховано 150 гривень – за рахунок пільги буде оплачено 111,40 гривень, 38,60 гривень необхідно буде доплатити самостійно пільговику.

Інші послуги – холодне водопостачання та водовідведення, електропостачання, газопостачання на плиту, вивіз сміття, управління будинком пільговик оплачує самостійно.

*Звертаємо увагу, що у кожному конкретному випадку розмір суми пільг залежить від розміру пільгової знижки, визначеної законодавством, кількості членів сім’ї пільговика, на яких поширюється пільга, а також переліку послуг, якими користується пільговик та розміру опалювальної площі житла.

Наголошуємо! Пільговики зобов’язані щомісяця сплачувати вартість фактично спожитої послуги з урахуванням суми пільги, перерахованої на підприємстванадавачі послуг або виплаченої готівкою.

Надання додаткової інформації проводиться:

  • з питань щодо спожитих послуг, нарахованих сум за послуги, розміру заборгованості (переплати) — підприємствами–надавачами комунальних послуг;
  • з питань щодо перерахування банком коштів за надані пільги організаціям–надавачам комунальних послуг — АТ “Ощадбанк”: (контакт–центр 0 800 210 800);
  • З питань щодо призначення та визначення розміру пільг — управліннями соціального захисту населення, за місцем отримання пільг.

Номери телефонних “гарячих” ліній управлінь соціального захисту населення для надання роз’яснень населенню щодо призначення пільг на оплату житлово–комунальних послуг :

  • м. Миргород (05355)54406
  • В. Багачанський р–н (05345)91674
  • Миргородський р–н (05365)53283

Враховуючи, що відповідний механізм запроваджується вперше, через неточності в даних з технічних причин можуть бути випадки ненарахування окремим особам суми пільги. У такому разі рекомендуємо звернутися до органу соціального захисту населення за місцем проживання для уточнення інформації. Сума пільги у такому випадку буде донарахована в наступному місяці.