СУБСИДІЇ

Яка нормативна база надання субсидій?
Постанова КМУ від 28.02.2015 р. №106 «Про удосконалення порядку надання житлових субсидій».

Хто має право на призначення субсидій?
Сім’ї, у яких розмір плати за житлово–комунальні послуги перевищує 15% частку від сукупного доходу. Субсидія – безповоротна державна допомога.

Як оформити субсидію?
Звернутися до управління праці та соціального захисту населення та надати:

  • Заяву про призначення субсидії;
  • Декларацію про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії.

Рішення про призначення/не призначення приймається протягом 10 днів після подання документів. Для кожного домогосподарства розмір субсидії розраховується індивідуально за формулою з урахуванням коефіцієнтів, затверджених Кабміном.
На право отримання субсидії не впливає наявність майна (квартири, машини), земельного паю чи депозиту в банку. Головне – не приховувати власні доходи, заповнюючи декларацію (інформація про суми доходів буде запрошена УПСЗН через Державну фіскальну службу). Дохід береться за попередній календарний рік.
Також на оформлення субсидії не впливає заборгованість за послуги.

Які норми споживання обсягу послуги, на які надається субсидія?
Згідно Постанові КМУ від 06/08/14 №409 «Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово–комунального обслуговування» встановлені єдині нормативи користування послугами, на які надаються пільги та субсидії :

  • З централізованого постачання холодної води – 4 м3 на 1 особу на місяць (за наявності централізованого постачання гарячої води – 2,4 м3);
  • З централізованого водовідведення – 4 м3 на 1 особу на місяць.

Надання субсидії здійснюється тільки в межах соціальних нормативів – решта сплачується абонентом.

Які зобов’язання має громадяни, отримавши субсидію?
Громадяни, яким призначено субсидію, зобов’язані щомісячно сплачувати свою обов’язкову частку витрат (інакше рішення про призначенні субсидії буде відмінено).
Абоненти, яким призначена субсидія не зобов’язані використовувати весь обсяг споживання води, зазначений у нормативі – громадяни сплачують лише вартість фактичного споживання.

На який термін призначається субсидія?
Субсидія призначається з місяця звернення за її призначенням до дати закінчення опалювального сезону, але не більше ніж на 12 місяців. Невикористані суми субсидії повернення до бюджету. Розрахунок невикористаної суми субсидії буде проводитись у разі, коли на особовому рахунку абонента станом на 1 травня нового обліковується переплата за послуги водопостачання та водовідведення.

КП Миргородводоканал 2022