ВСТАНОВЛЕННЯ

Всі квартирні лічильники води повинні пройти державне приймальне та контрольне випробування. Затверджені типи засобів вимірювальної техніки заносяться до Державного реєстру засобів вимірювальної техніки України.

Лічильник можна купити в спеціалізованому магазині. Водночас обов’язково перевірте :

  • Чи є технічний паспорт приладу обліку зі вказаними типом приладу, його діаметром, заводським номером, датою продажу та датою повірки лічильника.
  • Комплектацію лічильника відповідно до технічного паспорта.

Також ознайомтеся з переліком типів квартирних приладів обліку води (діаметром 15 мм), які занесені до Державного реєстру засобів вимірювальної техніки та можуть встановлюватися в багатоквартирних будинках. Повний перелік засобів вимірювальної техніки, занесених до Державного реєстру засобів вимірювальної техніки України, можна знайти за посиланням.

Всі засоби обліку води повинні своєчасно, з урахуванням установлених міжповірочних інтервалів (тобто певного інтервалу часу між двома послідовними періодичними повірками), проходити повірку відповідно до Покажчика засобів вимірювання техніки, типи яких занесені до Державного реєстру засобів вимірювальної техніки України.

В залежності від типу засобу обліку води (передбачений паспортом засобу обліку) встановлюється міжповірочний строк в 3 або в 4 роки від дати останньої повірки, але, як показує практика, не більше трьох разів. Гарантований виробником термін експлуатації приладу становить від 10 до 12 років.

КП Миргородводоканал 2022